KaraDeniz Media

Karadeniz Medyasi

Futbol ligleri 12 Haziran’da başlıyor

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen futbol liglerinin 12-13-14 Haziran’da başlatılacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yönetim kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Özdemir’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Sportif tedbirleri dünyada en hızlı alan ülkelerin başında geliyoruz”

Yaşanan bu süreçten Türk futbolu da haliyle etkilendi. Devletimizin aldığı kararlarla sportif tedbirleri dünyada en hızlı alan ülkelerin başında geliyoruz.

“Ligler 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlıyor”

Futbol ailesi olarak hem dayanışma hem de önlemler konusunda gerekli adımları attık. Devletimizin kararlarına harfiyen uyduğumuz gibi futbola dönüş için sağlık kurulumuz çok önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Bugünkü toplantıda devletimizin normalleşme planı kapsamında değerlendirmelerde bulunduk. Şimdilik olmak kaydıyla elimizde değişik senaryolarımızında bulunmakla birlikte ertelenen süper lig, birinci lig, ikinci lig, üçüncü lig ve amatör ligleri 12-13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Elimizde 10 farklı senaryo var.

“Liglerimizi temmuzda tamamlayacağız”

Devletimizin desteğiyle sezonu tamamlamayı hedefliyoruz. Liglerimizi temmuzda tamamlayacağız. Kupaları sahada vereceğiz. Ağustosta da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacağız.

“Önlemlere Bilim Kurulu karar verecek”

Bundan sonraki atılacak adımlar Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun verdiği kararları TFF sağlık kuruluşlarımız ile değerlendirerek karara varacağız ve bunu bülten halinde kulüplerimize bildireceğiz. Maçların nasıl oynanacağı ve önlemlere Bilim Kurulu karar verecek.

“Maçlar seyircisiz oynanacak”

Bugüne kadar bir haftayı seyircisiz oynadık. Gördük ki bundan sonraki maçlar da seyircisiz oynanacak.

Show More
Bir cevap yazın