KaraDeniz Media

Karadeniz Medyasi

CHP’li belediyede büyük skandal! Bir günlüğüne başkan olan isim akrabalarının inşaatına izin verdi

Aydın’da Söke belediye Başkanının yerine 1 günlüğüne vekalet eden CHP Meclis Üyesi Ersin Solmaz’ın akrabalarının inşaatlarına izin verdiği ortaya çıktı.

Aydın’da Söke Belediye Başkan Levent Tuncel‘in Ankara’da görüşmeler yapmak üzere şehirden ayrıldığı süre içinde, CHP’li meclis üyesi Ersin Solmaz vekaleten başkanlık görevini üstlendi.

Evraklara bakmadan izin verdi

Kendisi de müteahhit olan Solmaz, bir günlük belediye başkanlığı süresince kendisine ve yakınlarına ait üç ayrı inşaata yapı kullanım izni verdi.

Solmaz’ın imzaladığı yapı kullanım izni evraklarının hiç birinde binayı kontrol etmesi gereken personelin imzasının olmadığı ortaya çıkarken, izin evraklarının üzerinde belgeyi tetkik eden ve onaylayanın yine kendisi olduğu görüldü.

Olayın ortaya çıkması üzerine, Belediye Başkanı CHP’li Tuncel ile CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Solmaz’ın istifasını istedi.

Partiden ve meclis üyeliğinden istifa etti

Solmaz, baskılar nedeniyle hem belediye meclis üyeliğinden hem de partiden istifa etti

Solmaz’ın işlemleriyle bağlantılı olarak Fen Müdürü S.B. ile Yapı Kontrol Müdürü Ö.T.’nin de istifaları alındı.

Konuya ilişkin idari soruşturma başlatıldı

“İdari soruşturma başlattık”

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Üç günlük Ankara ziyaretim sırasında, üçüncü gün, bir gün süreyle belediye başkanlığı görevini vekaleten yürüten belediye meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak, yapılan tüm işlemler iptal edildi. Kendisinin de istifası alındı. Diğer taraftan konuyla ilgili inceleme başlatıldı. İlgili daire müdürlerinin istifası alındı. Tarafımızca idari soruşturma başlatıldı. Hemşehrilerimiz şuna inanabilir; Söke Belediyesi olarak şeffaf ve adil bir yönetim icra ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Show More
Bir cevap yazın