KaraDeniz Media

Karadeniz Medyasi

Trabzonspor’dan Galatasaray’a Cenk Özkacar çalımı! İmza an meselesi..

Gözünü TFF 1. Lig’deki genç yıldızlara çeviren Trabzonspor, Cenk Özkacar için düğmeye basmıştı. Bordo-Mavililer, Galatasaray’ın da ısrarla istediği 20 yaşındaki oyuncu için 4.5 milyon TL artı sonraki satıştan yüzde 20 pay ve bir oyuncu karşılığında Altay’dan söz aldı. Cenk, Avrupa’ya gitmezse Fırtına’ya imza atacak.

Yeni sezona genç, kaliteli ve alternatifli bir kadro ile girmeyi planlayan Bordo-Mavililer transferde ‘fırtına’ gibi esmeye başladı. Şimdiden Balıkesirspor’dan Anıl Başaran ve Aly Malle’yi kadrosuna katan, Serdar Güncü için de görüşmelerine devam eden Trabzonspor, Altay’dan da Cenk Özkacar’ı istiyordu. Karadeniz devi, Avrupa’nın da takibinde olan 20 yaşındaki stoper için İzmir ekibinden söz aldı.

Bordo-Mavililer, genç oyuncunun transferi için 4.5 milyon TL artı bir sonraki satıştan yüzde 20 pay ve bir oyuncu karşılığında Altay ile el sıkıştı.

Benfica, Lizbon, Anderlecht…

Ancak transferin şu anda gerçekleşmesinin önünde Avrupa engeli bulunuyor. Başarılı oyuncuyu, Portekiz’den Benfica ile Sporting Lizbon takip ederken, Belçika’dan da Anderlecth istiyor.

İlk hedefi Avrupa’ya gitmek olan Cenk’in yurt içindeki tercihi ise kendini daha çok geliştirmek için Trabzonspor. Taraflar arasında yapılan anlaşmada, 15 gün içerisinde Avrupa’dan resmi bir teklif gelmezse, başarılı savunmacının Trabzon’a transferinin resmiyet kazanacağı yer alıyor.

Arda Erol / FANATİK ÖZEL

Show More
Bir cevap yazın